intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE 28.05.2023 – 03.06.2023
28 maja 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO– 28.05.2023 r.

Parafia podczele
 1. „ Pokój wam! Jak mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam”.
 2. Dzisiaj obchodzimy  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odśpiewanie hymnu „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Jednocześnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej pozostał tydzień. Zachęcam do skorzystania z łaski Bożego Miłosierdzia.
 3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.
 4. Zapraszam na nabożeństwo majowe do środy włącznie. 31 maja ostatnie nabożeństwo odprawimy przy krzyżu. Od czwartku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
 1. W Okresie Wielkanocnym msze święte i nabożeństwa odprawiane są w Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu – Podczelu przy ul. Lwowskiej 7. Msze święte w dni powszednie o godzinie 18:00,w sobotę z liturgii niedzielnej. W niedzielę eucharystia sprawowana jest o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, zaprzestaniu agresji i nawróceniu Rosji pół godziny przed wieczorną mszą świętą (w czasie różańca możliwość skorzystania z sakramentu pojednania). Wejście do szkoły z tyłu budynku od strony tzw. „czerwonego boiska”. Kancelaria parafialna ma swoją siedzibę w biurze ośrodka pw. św. Aniołów Stróżów mieszczącym się przy ul. Aniołów Stróżów 1 w Kołobrzegu (wizytę proszę wcześniej uzgodnić telefonicznie: nr 793 283 944).
 2. Jako parafia przygotowujemy się do święceń diakonatu naszego parafianina kl. Mateusza Krahla. Od wczoraj kandydat do święceń odbywa swoje rekolekcje przed tym ważnym dniem, polecajmy Go naszej modlitwie. Organizujemy wyjazd na tą uroczystość . Odbędą się one 03.06. o godzinie 11:00 w Bobolicach. Koszt wyjazdu 30 zł ( dzieci 10 zł.) Wyjazd o godzinie 8:45 sprzed szkoły.
 3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek msza święta za powołanych i o powołania, w piątek odwiedziny chorych od godziny 10:00 a w sobotę msza święta przebłagalna za grzechy i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi wyjątkowo o godzinie 18:00.
 4. Za tydzień msza święta i zmiana tajemnic różańca o godzinie 8:00.
 5. Zbiórka ministrantów w piątek o godzinie 16:30 . Próba scholi w czwartek o godzinie 18:00.
 6. W środę zapraszam na mszę świętą w intencji Kręgów Matki Bożej Peregrynującej.
 7. W przyszła niedzielę o godzinie 11:00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam rodziców i dzieci. Spowiedź święta w piątek o godzinie 17:30.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów do Skrzatusza w sobotę 03.06. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 12:00. której będzie przewodniczył ks. Marian Augustyn Prezydent Chapteru Szczecin –  doświadczony motocyklista.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Piotr Bartczak- Natalia Anna Zawisza ( zapowiedź II); Krystian Andrzej Jaranowski- Wiktoria Brewka ( zapowiedź I)
 10. Są wolne intencje w tym tygodniu .
 11. Trwamy w modlitewnej i humanitarnej pomocy narodowi ukraińskiemu. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej.
 12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 13. Do nabycia „Gość  Niedzielny” a w nim min. „ Sprawa Parakleta”- o Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Matki Polki żywot własny- o macierzyństwie, To walka o godne życie- dziecko z niepełnosprawnością, Magnificat i przebaczenie – w rocznicę śmierci bł. Prymasa Tysiąclecia, Jedyny ślad po benedyktynkach?- o okrągłej pieczęci spod Kołobrzegu
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożej Paschalnej radości, błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Michała Archanioła.