intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE 1.10.2023 – 8.10.2023
1 października 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

Parafia podczele
 1. „ Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca? Mówią Mu: „ Ten drugi”.
 1. Zgodnie z Dekretem zarządzającym powołanie we wszystkich parafiach Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej Parafialnych Rad Duszpasterskich, dnia 30.09. proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Kołobrzegu  powołał na okres 3 lat Parafialną Radę Duszpasterską .
 2.  Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Każdego dnia spotykamy się na modlitwie o godzinie 17:30. Dzieci w sposób szczególny przychodzą we wtorki i w czwartki. Za odmówienie różańca we wspólnocie połączone z rozmyślaniami istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 1. Dzisiaj na wszystkich mszach świętych rodzice dzieci należących do scholi i ministrantów sprzedawać będą ciasta, z których dochód przeznaczony zostanie na działalność obu grup parafialnych.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza święta za powołanych i o powołania wyjątkowo zostanie odprawiona w niedzielę 15.10. o godzinie 18:00, odwiedziny chorych w najbliższy piątek od godziny 10:00 a eucharystia ku czci Matki Bożej w sobotę o godzinie 17:00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po mszy świętej.
 4. Zbiórka ministrantów w środę o godzinie 18:40 a próba scholi również w środę o godzinie 18:00.
 5. 10. o godzinie 11:00 zostanie odprawiona tzw. msza święta urodzinowa za osoby, które obchodzą swoje święto w październiku. Proszę o zgłaszanie jubilatów. W każdą czwartą niedzielę miesiąca będzie odprawiana taka msza święta.
 6. Bazylika Konkatedralna w Kołobrzegu ma zaszczyt zaprosić mieszkańców i gości przebywających na terenie miasta Kołobrzeg na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę tj. 8 października 2023 r. o godz. 13.00, a po Mszy na Koncert Finałowy Kołobrzeskich Warsztatów Chóralnych, które obecnie odbywają się w naszym mieście. Podczas koncertu wystąpi pięć połączonych chórów z Żagania, Gryfina oraz Kołobrzegu pod batutą Pani Profesor Iwony Wiśniewskiej-Salamon ze Szczecina.
 7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej.
 8. Do nabycia „Gość  Niedzielny” a w nim min. : „ Parafia ma przyszłość, Chrystus i Jego aniołowie- po co są aniołowie?”. Do nabycia również numer specjalny tzw. „Gość extra”-o Maryi i „ Mały Gość Niedzielny dla dzieci.