intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE 5.02.2023 – 12.02.2023
5 lutego 2023
KOMUNIKAT OBJĘCIA URZĘDU PRZEZ NOWEGO BISKUPA
5 lutego 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Zwykła – 05.02.2023 r.

Parafia podczele
  1. „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?”.
  1. Msze święte i nabożeństwa odprawiane są w Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu – Podczelu przy ul. Lwowskiej 7. Msze święte w dni powszednie o godzinie 18:00,w sobotę z liturgii niedzielnej. W niedzielę eucharystia sprawowana jest o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, zaprzestaniu agresji i nawróceniu Rosji pół godziny przed wieczorną mszą świętą (w czasie różańca możliwość skorzystania z sakramentu pojednania). Wejście do szkoły z tyłu budynku od strony tzw. „czerwonego boiska”. Kancelaria parafialna ma swoją siedzibę w biurze ośrodka p.w. św. Aniołów Stróżów mieszczącym się przy ul. Aniołów Stróżów 1 w Kołobrzegu (wizytę proszę wcześniej uzgodnić telefonicznie: nr 793 283 944).
  2. W sobotę przypada wspomnienie dowolne NMP z Lourdes i obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z racji duszpasterskich na wszystkich mszach świętych w najbliższą niedzielę udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Mogą go przyjąć ci, których życie jest zagrożone z powodu choroby, oraz osoby w podeszłym wieku, których opuszczają siły. Aby przyjąć ten sakrament, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, tak samo jak do przyjęcia Komunii św. Bardzo proszę o pomoc w przybyciu osobom potrzebującym naszego wsparcia.
  3. Za tydzień taca z przeznaczeniem na cele budowy kościoła.
  4. W kalendarzu liturgicznym : w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy, w piątek św. Scholastyki.
  5. ’Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Metanoia zaprasza do kołobrzeskiej bazyliki w niedzielę 12 lutego o godz. 15.00 na spotkanie z Romanem Ziębą – pielgrzymem i ikonografem na konferencję pod tytułem „Tajemnica Tajemnic”, o nieodkrytych dotąd symbolach w ikonie Trójcy Świętej.
  6. „Spotkania Małżeńskie” diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zapraszają na Weekend dla Małżonków w dniach 24-26.02.2023 który odbędzie się w Centrum Edukacyjno- Formacyjnym w Koszalinie. Zgłoszenia: zgłoszenia.koszalin@spotkaniamalzenskie.pllub tel. 600984248. Więcej informacji oraz świadectwa uczestników: spotkaniamalzeskie.pl
  7. Trwamy w modlitewnej i humanitarnej pomocy narodowi ukraińskiemu. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej.
  8. Do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2023 w cenie 10 zł. oraz „Gość Niedzielny” a w nim artykuły: „Fantazja Ducha Świętego- o formach życia konsekrowanego, Płaszcz posłuszeństwa- o posłuszeństwie w duchu wiary, z cyklu „ Pytania czytelników” o niemodnej żałobie.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Michała Archanioła.