DYSPENSA
1 listopada 2020
intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE 30.05.-06.06.2021
30 maja 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021 r.

Parafia podczele
 1. „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków Amen”.
 2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy obowiązek wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.
 3. W poniedziałek koniec nabożeństw majowych, a pierwszego czerwca – w Dzień Dziecka – rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730 (oprócz Oktawy Bożego Ciała).
 4. W czwartek (03.06.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest świętem nakazanym. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę; po mszy świętej o godz. 1100 wyruszy procesja do czterech ołtarzy (proszę o ich przygotowanie – 1-szy mieszkańcy ul. Nowogródzkiej, 2-gi ul. Lwowskiej, 3-ci ul. Wileńskiej i Krzemienieckiej, 4-ty ul. Grodzieńskiej) – spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 1645.
 5. Od piątku (04.06.) będziemy trwali w Oktawie Bożego Ciała. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe, a po nim procesja wokół kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek tygodnia. W czwartek msza święta w intencji powołań i za powołanych o godz. 800; w piątek odwiedziny chorych od godz. 1000; w sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 1730, a o godz. 1800 msza święta ku czci Matki Bożej.
 7. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Pawłowska i Karol Zakrzewski (zapowiedź pierwsza).
 9. Zgodnie z rekomendacją służb sanitarnych, w miejscach publicznych, także w kościele, należy bezwzględnie zasłaniać nos i usta maseczką. Twarz należy odsłonić dopiero przed przyjęciem Komunii św. tak, aby nie dotykać zewnętrznej części maseczki. W kościele obecnie może przebywać do 11 osób.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek w godz. 1645-1745. Kontakt tel. 793 283 944.
 • W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna, w sobotę wspomnienie św. Bonifacego.
 1. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in.: „Duchowy testament Prymasa”, „Serce w centrum” – o nabożeństwie NSPJ plus dodatek, „Dostęp do jasności niedostępnej” – o Trójcy Świętej, „Nieoczekiwani” – wywiad z księżmi neoprezbiterami oraz dla dzieci czasopisma „Staś” i „Mały Gość Niedzielny”.
 2. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Michała Archanioła.