intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE 25.09.-02.10.2022
25 września 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

Parafia podczele
 1.  „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”.
 1. Msze święte i nabożeństwa odprawiane są w Szkole Podstawowej nr 9 w Kołobrzegu – Podczelu przy ul. Lwowskiej 7. Msze święte w dni powszednie o godz.18:00 w niedzielę o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Wejście do szkoły z tyłu budynku od strony tzw. „czerwonego boiska”. Każdego dnia spotykamy się pół godziny przed wieczorną mszą świętą na modlitwie różańcowej. Od 1 października modlitwa nabierze wyjątkowego wymiaru wszak miesiąc ten jest czasem szczególnej modlitwy różańcowej. We wtorki i w czwartki zapraszamy rodziców z dziećmi. Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie w całości i bez przerwy przynajmniej jednej części różańca w kościele, kaplicy publicznej, wspólnocie zakonnej, w rodzinie czy pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie i zaprzestaniu agresji przez Rosję (w trakcie nabożeństwa możliwość skorzystania z sakramentu pojednania). Kancelaria parafialna ma swoją siedzibę w biurze ośrodka p.w. św. Aniołów Stróżów mieszczącym się przy ul. Aniołów Stróżów 1 w Kołobrzegu (wizytę proszę wcześniej uzgodnić telefonicznie: nr 793 283 944).
 2. Litania do św. Michała Archanioła we wtorek, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w trakcie różańca.
 3. 29. września w czwartek przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszam na nasze odpustowe świętowanie. Eucharystii przewodniczył będzie i kazanie wygłosi   proboszcz ze Szczeglina ks.  Mariusz Ambroziewicz.
 4. W sobotę o godz.12:00 w kaplicy św. Aniołów Stróżów młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Mszy świętej przewodniczył będzie bp koadiutor Zbigniew Zieliński. Otoczmy naszą młodzież modlitwą. Próby przed przyjęciem sakramentu w poniedziałek i w środę o godz.19:00 w kaplicy św. Aniołów Stróżów.
 5. 1 października przypada I- sza sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca ku czci Matki Bożej w sobotę o godz.17:00.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 08:00 msza święta i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Trwamy w modlitewnej i humanitarnej pomocy narodowi ukraińskiemu. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej.
 8. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz.17:00.
 9. Próba scholi w piątek o godz. 18:00.
 10. Są wolne intencje mszalne.
 11. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Wincentego á Paulo, w środę św. Wacława, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 12. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim: „Spotkaj Go” – o przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania, „Przesłanie jubileuszu” – o uroczystościach w Skrzatuszu, „Ciągle aktualna opowieść” – o muzeum Armii Krajowej w Krakowie, „Uczmy się od sportowców” – o fair play w sporcie.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Michała Archanioła.