OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 II 2020

intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE 23.02.2020r. – 01.03.2020r.
23 lutego 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 II 2020

Parafia podczele
  1. W naszej parafii witamy wszystkich gości, wypoczywających i przeżywających swoje rekolekcje!
  2. We wtorek przed Mszą św. Litania do św. Michała Archanioła, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu Msze Św. z posypaniem głów popiołem w naszej parafii o godz.: 30, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje nas post ilościowy i jakościowy. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu w którym obowiązuje nas przykazanie kościelne mówiące o unikaniu udziału w zabawach. Rozpoczyna się także czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  4. W czwartek po Mszy Św. o godz. 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 (szczególnie zapraszam dzieci), oraz o 18.30 (dla dorosłych i młodzieży).
  6. W niedzielę o godz. 17.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w czasie nabożeństwa będziemy zbierali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 00 Msza św. i zmiana Tajemnic Różańcowych, a po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  8. Z okazji obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w przyszłą niedzielę w kościele pw. św. Marcina przy ul. Portowej 20 w Kołobrzegu odbędzie się uroczysta Msza św. o godz.17.00, a następnie przemarsz pod pomnik komandora Stanisława Mieszkowskiego i Apel Poległych.
  9. „W dniu 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w obecności papieskiego delegata kard. Angelo Becciu,  odbędzie się uroczysta beatyfikacja Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Organizujemy specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejedzie przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych. Stacje, na których zatrzyma się pociąg: Słupsk (stacja początkowa) – Sławno – Koszalin – Białogard – Szczecinek – Jastrowie – Piła – Warszawa Centralna. Powrót po uroczystości przez te same stacje. Już dziś można zarezerwować karnety/bilety na pociąg specjalny w zakrystii.
  10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.